Çağ Taşıt

Güçlü ekonomi güçlü şirket

Kırşehir Mucur kökenli ÇAĞLAYAN Ailesi yüzyıla yakın zamandır ticaretle uğraşan bir aile olup, birçok taşıt markasının bayilikleri ve sigortacılık işlerini yapan firma daha sonraları Un sanayii ve hayvancılık yatırımlarınada ağırlık vermeye başlamıştır.

Babaları Yılmaz Çağlayan iş hayatına nakliyecilik yaparak başlamş olup inşaat malzemeleri, lastik, beyaz eşya, ticari vasıtalar, traktör bayilikleri ve un sanayi sektörü ile sürdürülmüş, genç yaşta vefatından sonra çocukları tarafından işler büyütülerek 1993 yılında Un fabrikası yatırımına başlanılmış, 1994 yılında Un fabrikası kurularak faaliyetine başlamıştır. 2006 yılında Kırşehir, Aksaray, Nevşehir illerinde Hyundai Otomobilleri,  2008 yılında Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Yozgat illerinde Case-IH Traktörleri bölge bayilikleri ile devam edilmiş ve plaza yatırımları yapılarak geliştirilmiştir. 2018 yılında Hayvancılık yatırımı yapılmış olup farklı bir sektöre daha ilk adım atılmıştır.

Şirketleşmeye 1972 yılında Çağlayan Kardeşler Kollektif Şirketi olarak başlamış olup, şirket ünvanını ÇAĞLAYAN soyisminin ilk üç harfinden oluşan ÇAĞ  ile başlayan ÇAĞ TAŞIT, ÇAĞ UN. ÇAĞ ENTEGRE ve ÇAĞ SİGORTA olmak üzere farklı sektörlerde farklı şirketler kurularak güçlü büyümesini sürdürmüştür. 

ÇAĞ Topluluğu şirketleri, eşit paya sahip iki kardeş Murat ve Ferhat ÇAĞLAYAN ile çocukları Yılmaz, Ali, Sabahattin ve Alkım Çağlayan'dan oluşan ortaklık yapısına sahip birer aile şirketleridir. 

 

BİZE ULAŞIN
Çağ Taşıt

Misyonumuz

"Birlikte Yaratmak ve Geliştirmek" Her alanda ve uluslararası düzeyde yetkin ve kendine güvenen, çok boyutlu ve bağımsız düşünce yeteneği ile donanmış, toplumsal sorumluluk bilincine sahip bireyler yetiştirmek;

Vizyonumuz

Katılımcı farklılığa saygılı, özgürlükçü bir kurum kültürü içinde, yenilikçi, disiplinli, eğitim altyapısı ile, öncülüğe yol açan özgün bilginin yaratılmasını ve yayılmasını sağlayan, araştırma ve yaratıcılığı ile uluslararası bir referans noktası olmayı hedeflemektedir.